Banner

MALATYA TİCARET VE SANAYİ ODASI İHRACAT DESTEK OFİSİ 

İhracat hedefleri kapsamında ihracatçı sayısının artırılması ve ihracatın tabana yayılması amacıyla, Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğiyle hayata geçirilen İhracat Destek Ofisleri, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın da aralarında bulunduğu 16 ilde, 25 Oda ve Borsa’da uygulanmaya başladı. Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin birlikte yürüttüğü “İhracat Destek Ofisi İşbirliği Protokolü” Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu tarafından imzalanarak odamızda İhracat Destek Ofisi kurulmuş ve hizmete başlamıştır.

Söz konusu protokol ile Odamız İhracat Destek Ofisinin başta kadın, genç girişimciler olmak üzere ihracatçı sayısının artırılabilmesi ve mevcut ihracatçı üyelerimizin bilgilendirilmesini teminen sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme hizmeti sunacaktır.

İhracat Destek ofisimiz ihtiyaçlar doğrultusunda üyelerimize yönelik eğitim programları, Dış Ticaret elemanı yetiştirme, öğrencilere ve kadın girişimcilere dış ticaret eğitimi verme vb. faaliyetlerde bulunmak amacıyla eğitmen ve doküman desteği taleplerin karşılanmasına aracılık edecektir.

Odamızda kurulan İhracat Destek Ofisi, hizmet binamızın 3. katında faaliyetlerine başlamıştır. Ticaret Bakanlığı’nın sunmuş olduğu destekler ve Teşvikler kapsamında bilgi almak isteyen üyelerimiz Odamız İhracat Destek Ofisi ([email protected] ) ile mail veya 444 89 44 #120 telefon yolu ile iletişime geçebilirler.

 

T.C. TİCARET BAKANLIĞI KOLAY İHRACAT PLATFORMU

 

T.C. Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu 28 Ağustos 2020 tarihinde Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN tarafından kamuoyuna açıklanmıştır.

Kolay İhracat Platformu; yurtdışı pazarlara girişte gereksinim duyulan, pazarlama stratejilerine yön veren bilgilerin tek kanaldan ihracatçıya ulaştırılması ve hedef pazar tespiti kapsamında bir karar destek mekanizması sunulması amacıyla hazırlanmıştır.

Kolay İhracat Platformu'nda ülkeler/sektörler, dış ticaret mevzuatı, pazara giriş haritası, akıllı ihracat robotu modülleri yer almaktadır. Bu modüller aracılığıyla tüm veri kaynaklarından derlenen birçok veriler işlenip ihracatçıların kullanımına sunulmaktadır.

Kolay İhracat Platformu'na https://www.kolayihracat.gov.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir.

Bilginize sunulur.