Banner

Malatya TSO standı yoğun ilgi gördü


Malatya TSO standı yoğun ilgi gördü

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ve Diyarbakır Valiliği ile Büyükşehir Belediyesince desteklenen 55 ilden 157 firmanın katıldığı Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı ziyaretçilerini kabul etmeye başladı.

 

Bölgenin gastronomi turizminin gelişimi bakımından da önemli bir platform olan fuar, yedi farklı coğrafi bölgeden ve yurtdışından gelen 157 firma ve kuruluşun katılımıyla gerçekleştiriliyor.

 

Dördüncü kez kapılarını açan fuarda Malatya Ticaret ve Sanayi Odası da stant açtı.

 

Malatya Kayısısı başta olmak üzere Malatya TSO tarafından coğrafi işaret tescili yaptırılan yöresel ürünlerin tanıtımının yapıldığı stantta Malatya’dan giden kadın kooperatifleri ile gıda firmaları da ürünlerini tanıtma fırsatı buldu.

 

Malatya TSO standını birbirinden önemli isimler ziyaret etti. Misafirleri ağırlayan Malatya TSO Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Demirel, Malatya TSO Meclis Başkan Yardımcısı Şemsettin Tüdün ve Malatya TSO Meclis Üyesi Mehmet Güngör, misafirlere Malatya Kayısısı paketi hediye etti.

 

Malatya TSO standını; Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ali İhsan Su, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Aydın Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadir Çintay, Van Ticaret Borsası Başkanı Nayif Süer ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ziyaret etti.

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Orkestrasının stand ziyaretinde çaldığı “Malatya Malatya Bulunmaz Eşin” türküsü büyük beğeni aldı.

 

Malatya TSO standını ziyaret eden tüm vatandaşlara, Oda tarafından özel olarak hazırlanan kayısı kutusu hediye edildi.

 

4. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 20 Kasım 2022 tarihine kadar ALZ Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini kabul edecek.