Banner

İHKİB’E MALATYA DA YATIRIM FIRSATLARI ANLATILDI


İHKİB’E MALATYA DA YATIRIM FIRSATLARI ANLATILDI

İlimizin ticaret hacmini geliştirmek ve iş adamlarımıza yeni fırsatlar sunmayı amaçlayan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. Türkiye’nin en önde gelen imalat sanayi kollarından biri olan hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün en önemli sektörel kuruluşlarından bir tanesi olan İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), İstanbul’da hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren firmaların Anadolu’ya açılması Temalı ilki Trabzon’da yapılan Yönetim Kurulu Toplantılarının 2. Sini Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuzhan Ata SADIKOĞLU’nun girişimleri ve şahsen yapmış olduğu davet sonucu Malatya da gerçekleştirildi. Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe İstanbul’da faaliyet gösteren firmaların Malatya’da yatırım yapmasını amaçlayan program Malatya Park Hotelde gerçekleştirildi.

 

Program da bir konuşma yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Oğuzhan Ata SADIKOĞLU “Kendi evinizi, kendi illerinizi unutmamanız Anadolu’daki iller ve bizim için onur verici, bu anlamda sizleri burada ağırlamaktan gerçekten onur ve gurur duyuyoruz. Bizleri kırmayıp davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Malatya’mıza hoş geldiniz diyorum. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bize verilen görev süresince, başlangıçtan bu yana yaklaşık bir buçuk yıldır Sayın Valimizin ve Değerli Bakanımızın desteği ve Organize Sanayi Bölgelerimizin ciddi anlamda gelişmesi arzusu ile çıktığımız yolda nitelikli istihdam yaratabilecek firmalara tahsisler yapmaya ve önlerini açmaya gayret gösteriyoruz. Burada şunu iddia ediyorum. Özellikle sizin sektörünüzde yoğun emek ve iş gücü gerektiren sektörlerde yapabileceğiniz yatırımların 2-3 yıllık kısa bir süre içerisinde amorti edebileceğini garanti edebiliriz. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak özellikle Tekstil sektöründe vizyonel bir şehir olma hedeflerimizi gerçekleştirmek adına 4 yıllık görev süremiz boyunca Tekstilde Türkiye’de adından söz ettiren bir il olmayı arzu ediyoruz.” Dedi  

 

Programın devamında kendi İHKİB Yönetim Kurulun Başkanı Mustafa Gültepe ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerine Odamızın ev sahipliğinde İlimizin tanıtılması amacı ile çeşitli bilgiler ve Malatya da yatırım imkanları ile 6. Bölge teşvikleri anlatıldı. Daha sonra Yönetim Kurulu Toplantılarını da yapan heyete ilimize yatırım yapacak firmaların 6. Bölge teşviklerinden yararlandığı, Malatya’nın teşvik ve destekte en avantajlı ve güvenli il olduğuna da vurgu yapıldı. Son olarak tüm İHKİB Yönetim Kurulu Üyelerine İlimizin katma değeri yüksek lokomotif ürünü olan Kayısı hediye edildi.

RESİM GALERİSİ