Banner

Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima’dan MTSO’ya ziyaret


Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima’dan MTSO’ya ziyaret

 

 

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Malatya’ya gelen Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

 

BÜYÜKELÇİ MİYAJİMA: “JAPON İŞ İNSANLARINA MALATYA’YA YATIRIM YAPMALARINI TAVSİYE EDECEĞİM”

 

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu tarafından karşılanan Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima, “İlk defa Malatya’ya geldim. Malatya ziyaretimde Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ile bir araya gelmek beni ayrıca memnun etti. Gittiğim her yerde bana Malatya Kayısısı ikram ediliyor, lezzeti beni çok etkiledi. Japonya’ya giderken hediye olarak kayısı götüreceğim ve oradaki arkadaşlarıma mutlaka bu lezzetten bahsedeceğim. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’ndan ilin sanayisi ve yatırım fırsatları hakkında bilgiler aldık. Bu bilgileri Japon iş insanlarına anlatacağım, Malatya’ya yatırım yapmalarını tavsiye edeceğim” dedi.

 

SADIKOĞLU: “YABANCI YATIRIMCILARIN İLİMİZE GELMESİ NOKTASINDA KATKILARI OLACAĞINA İNANIYORUZ”

 

Gerçekleşen ziyaretin Malatya’ya yabancı yatırımcının gelmesi açısından önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Sadıkoğlu, “Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima’yı odamızda ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Kendisine Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına Malatya’mıza hoş geldiniz diyorum. Büyükelçimizin göreve geldiği 9 Eylül 2017 tarihinden bu yana ülkemizdeki çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İki ülke arasındaki ilişkilerde, özellikle iş insanlarının ülkeleri tanıma ve yatırım yapma anlamında çok büyük katkıları var. İş insanları olarak sayın büyükelçimizi yapmış olduğu bu çalışmalarından dolayı kutluyoruz. Bu ziyaretle birlikte büyükelçimizin Türkiye genelinde yapmış olduğu iş birliği çalışmasını Malatya’ya da taşımasını umut ediyoruz. Kendisinin ilimize Japonya’dan yatırımcı gelmesi ve ilimizdeki yatırımcıların da Japonya’daki yatırımcılarla partner olarak iş geliştirmeyle ilgili fırsatlar oluşturması noktasında katkıları olacağına inanıyoruz. Bu açıdan bizleri ziyaret etmesi ve iş insanlarımızla ilgili bilgiler almasını çok önemli görüyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ziyaretin anısına Başkan Sadıkoğlu, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’ya Malatya Kayısısı hediye etti. Büyükelçi de Başkan Sadıkoğlu’na kalem hediye etti.

RESİM GALERİSİ