Online Belge Online Tahsilat
Türkçe - English
444 89 44

SADIKOĞLU: “KAYISI KOMİSYONU OLUŞTURMAYA KARAR VERDİK”

ANKET

Sizce Malatya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine verdiği hizmet konularından hangisine yoğunlaşmalı ?

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
SADIKOĞLU: “KAYISI KOMİSYONU OLUŞTURMAYA KARAR VERDİK”

16 Ağustos 2018 Perşembe

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Kayısının ihracatının artırılmasına yönelik, ihracat, üretim ve yurtiçi, yurtdışı pazarlama sorunlarını çözmek amacıyla odamız bünyesinde ihracatçı, üretici ilgili kamu ve özel kurumların katılımı ile bir komisyon oluşturmaya karar verdik” dedi.

 

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası 6. Meslek Komitesi toplantısında konuşan Sadıkoğlu, 6. Meslek Komitesi üyeleriyle bir araya gelerek kayısı ile ilgili sorunları değerlendirdiklerini belirterek, “Biliyorsunuz kayısı Malatya ekonomisi için önem arz etmektedir. Malatya ekonomisine yaklaşık 300 ile 350 milyon dolar girdi sağlamaktadır” diye konuştu.

 

Malatya TSO olarak AB Coğrafi İşaret Tescili için 2014 yılında başvuruda bulunduklarını anımsatan Sadıkoğlu, şöyle konuştu:

“Şu an kayısımız AB Coğrafi İşaret tescillidir. Kayısının gerek yurtiçi ve yurt dışında satış ve pazarlamasında odamız tarafından yapılmış olan Avrupa Birliği (AB) Coğrafi İşaret Tescilinin kullanılması geniş kapsamlı bir toplantı ve duyuru yapılmasına karar verildi. Kayısının ihracatının artırılmasına yönelik, ihracat, üretim ve yurtiçi, yurtdışı pazarlama sorunlarını çözmek amacıyla odamız bünyesinde ihracatçı, üretici ilgili kamu ve özel kurumların katılımı ile bir komisyon oluşturmaya karar verdik. Kayısı işletmelerindeki derin ve keson kuyulara sayaç takılmaması nedeniyle belediye tarafından kesilen cezaların iptal edilmesi, alınan su paralarının asgariye indirilmesi için belediyemize müracaatta bulunmaya karar verdik.”

 

Sadıkoğlu, birlik ve beraberlik ruhuyla Malatya’nın ekonomisinin geliştirilmesi, istihdamın ve ihracatın artırılması, ekonomik potansiyelinin etkin biçimde geliştirilmesi, oda üyelerine ve Malatya’ya daha kaliteli hizmet vermesinin sağlanmasının öncelikli hedefleri arasında yer aldığını söyledi.

Üyelerin düşünce ve sorunlarına önem veren bir yaklaşıma sahip olduklarını kaydeden Sadıkoğlu “Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi kurumlar arası istişareyi çok önemsiyoruz. Sorunlarımıza müşterek çözüm üretebilmek için istişare ortamları oluşturuyoruz, oluşturmaya da devam edeceğiz. Malatya’nın ekonomisinden, eğitimine, sağlığına, kültür sanat yaşamından tüm sosyal sorunlarının çözümüne destek olmaya çalışacağız. Meslek komitelerimizin yapacağı çalışmalar, sizlerden yönetim kuruluna veya şahsıma gelecek tüm fikirler bizim için çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

 
Copyright © 2014, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik ve Hukuki Şartlar | Site Haritası
Bu site içeriğinin her türlü hakkı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası‘na aittir. İzinsiz kullanılamaz.
Niyazi Mahallesi Buhara Caddesi No:195 44100 MALATYA
444 89 44 0422 323 77 76 tso@malatyatso.org.tr