Türkçe - English
444 89 44

MALATYA TSO’DAN 1. GELENEKSEL AŞURE PROGRAMI

ANKET

Sizce Malatya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine verdiği hizmet konularından hangisine yoğunlaşmalı ?

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
MALATYA TSO’DAN 1. GELENEKSEL AŞURE PROGRAMI

19 Ekim 2018 Cuma

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 1. Geleneksel Aşure Günü etkinliği düzenlendi.

 

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Aşure bolluğun, bereketin, paylaşmanın ve bir arada yaşamanın, kardeşçe yaşamanın bir göstergesidir. Çeşit çeşit malzemelerden yapılan aşure gibi, milletimizde birlik ve beraberlik içinde bin yıldır yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Anadolu, farklı renkleriyle, farklı çeşitleriyle dünyanın en güzel coğrafyalarından birisi." dedi.

Ağbaba, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen aşure dağıtım programında, aşurenin, Anadolu'nun çeşitli renklerini, farklılıklarını içerisinde barındırdığını belirtti.

Bir ülkeyi zenginleştiren şeyin, kendi farklılıkları ve zenginlikleri olduğunu, bunun da korunması gerektiğini dile getiren Ağbaba, "Anadolu, farklı renkleriyle farklı çeşitleriyle dünyanın en güzel coğrafyalarından birisi. Bizi biz yapan da farklılıklarımız. Bu farklılıkları korumak lazım. Birbirimize benzersek zayıflarız, yoksullaşırız. Birbirimizin etnik kökenine, mezhebine, siyasi görüşüne saygı duyarak ancak büyüyebiliriz." diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise Anadolu coğrafyasında, aşure gibi çok renkli, farklılıkları olan bir toplumun neferleri olduğunu kaydetti.

Aşurenin Türkiye'yi yansıttığını anlatan Polat, "Biz de bu toplumda böyle bir oluşumuz. Alevi, Sunni, zengin, fakir, Kürt, Türk, sağcı, solcu hiç önemli değil, toplumun bütün taraflarıyla bir araya gelip, bir olup, yeni bir rengi ve tadı oluşturuyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ağbaba, Polat, Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, İl Emniyet Müdürü Ömer Ural, İl Müftüsü Ümit Çimen, aynı kepçeyle aşureyi karıştırdı ve vatandaşlara ikram etti.

 
Copyright © 2014, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik ve Hukuki Şartlar | Site Haritası
Bu site içeriğinin her türlü hakkı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası‘na aittir. İzinsiz kullanılamaz.
Niyazi Mahallesi Buhara Caddesi No:195 44100 MALATYA
444 89 44 0422 323 77 76 tso@malatyatso.org.tr