Türkçe - English
444 89 44

“CİDDİ BİR ATAĞA GEÇTİK”

ANKET

Sizce Malatya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine verdiği hizmet konularından hangisine yoğunlaşmalı ?

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
“CİDDİ BİR ATAĞA GEÇTİK”

3 Nisan 2017 Pazartesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, daha sonra Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti.

Ziyarette konulan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Erkoç, MTSO olarak cumhuriyet ile yaşıt olduklarını kaydederek, “Odamız 1923 yılında kurulmuş, şuanda 8 bin üyemiz var. Faal üye sayımız 5 bin 500. Sanayide son dönemde hükümetimizin verdiği desteklere birlikte yerinde de görüp, izlediğiniz gibi ciddi bir atağa geçtik. Son 13 yıldır ciddi bir şekilde büyümeye başladık” dedi.

2002 yılındaki ihracat rakamının 78 milyon dolar iken 2017 yılında 400 milyon dolara ulaştığına dikkat çeken Erkoç, “Ama bu bizim ürettiğimizi yansıtmıyor. Çünkü ticaretle uğraşan işadamlarımızın ticari merkezlerinin geneli İstanbul ağırlıklı ama biz ürettiğimize baktığımızda bu rakamların çok üzerindeyiz. Ama bu bir taraftan da bizim işimize yarıyor. Teşvikten faydalanma noktasında yararlanmış oluyoruz. Son dönemde hükümetimizin Malatya’da yeni yatırımlara altıncı bölge teşvikini vermiş olması da iş dünyamız adına sevindiricidir. İstihdam seferberliği içerisinde her üye için iki kişiyi, yılsonuna kadarda 11 bin kişiyi istihdam etmeyi hedefliyoruz. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Malatya’nın büyümesine, güçlenmesine, yeni Türkiye’nin güçlenmesine ve büyümesine her noktada katkı sunmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Erkoç, milletin her daim milli iradeye sahip çıktığını ifade ederek, “Avrupa’da yaşanan olaylar bizim gururumuzu incitmiştir. Ülke olarak biz büyük bir milletiz. 15 Temmuz’da bu kararlılığı ortaya koyduk. Milli iradeye ve geleceğimize sahip çıktık. Bu tür saldırılar bizi yine yıldırmayacaktır. Belki 16 Nisan’a kadar bu saldırılar daha da çoğalacaktır ama umudumuzu yitirmeden; birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirerek, bu işlerin üstesinden gelecek güce ve iradeye bu millet sahiptir” diye konuştu.
Copyright © 2014, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik ve Hukuki Şartlar | Site Haritası
Bu site içeriğinin her türlü hakkı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası‘na aittir. İzinsiz kullanılamaz.
Niyazi Mahallesi Buhara Caddesi No:195 44100 MALATYA
444 89 44 0422 323 77 76 tso@malatyatso.org.tr