Türkçe - English
444 89 44

BAŞKAN SADIKOĞLU CUMHURİYET

ANKET

Sizce Malatya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine verdiği hizmet konularından hangisine yoğunlaşmalı ?

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
BAŞKAN SADIKOĞLU CUMHURİYET'İN KURULUŞUNUN 95. YILINI KUTLADI

28 Ekim 2018 Pazar

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Cumhuriyetimizin 95. yıldönümü dolasıyla yaptığı açıklamada tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

 

Başkan Sadıkoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

 

"Tarihi sayısız başarılarla dolu olan aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı bağımsızlık mücadelesi sonucu kurulan Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü gururla ve coşkuyla kutluyoruz. Kurtuluş savaşını zafere taşıyan ve Cumhuriyetimize hayat veren ruh bugün de dimdik ayaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği, ‘muasır medeniyet seviyesine’ ulaşmayı amaçlarken, refahın temeli olan ekonomik kalkınmayı ivmelendirerek sürdürmek üzere iş dünyası olarak üzerimize düşen görevleri sonuna kadar yerine getirme azim ve kararlığındayız.

 

Türkiye olarak bizim de bu mücadelede başarılı olmamız için birlik ve beraberliğimizi güçlü tutmaya ihtiyacımız vardır. Birlik ve beraberlikle, bu toprakları Türkiye Cumhuriyeti haline getiren atalarımız en büyük ilham kaynağımız olmalıdır. Bugün her günkünden daha çok üretmek, kazanmak ve paylaşmak zorundayız. Türlü zorlukların üstesinden gelerek ilerleyişini sürdüren Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi ve güçlü demokrasisi ile dünyanın yükselen güçleri arasında saygın bir yere sahiptir.”

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. kuruluş yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, milli mücadelemizin ölümsüz kahramanları olan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı yürekten tebrik ediyorum."

 

 
Copyright © 2014, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik ve Hukuki Şartlar | Site Haritası
Bu site içeriğinin her türlü hakkı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası‘na aittir. İzinsiz kullanılamaz.
Niyazi Mahallesi Buhara Caddesi No:195 44100 MALATYA
444 89 44 0422 323 77 76 tso@malatyatso.org.tr