Türkçe - English
444 89 44

ATO’DAN MALATYA TSO ZİYARETİ

ANKET

Sizce Malatya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine verdiği hizmet konularından hangisine yoğunlaşmalı ?

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
ATO’DAN MALATYA TSO ZİYARETİ

18 Mayıs 2019 Cumartesi

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel BARAN ve Yönetim Kurulu üyeleri, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarete Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da katıldı.

 

 

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu “Türkiye çapında önemli işlere imza atan çok değerli bir abimizi Malatya’da ağırlamaktan son derece memnunuz. Kendimize kardeş oda olarak gördüğümüz Ankara Ticaret Odası, bizim için ciddi anlamda vizyonunu ortaya koyan bilgi birikimini paylaşan bir yapıya sahip. Kendilerine ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

Bir cenaze için Malatya’da bulunduklarını belirten Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel BARAN çok kıymetli başkanımızı da burada ziyaret etmek istedik. Ankara Ticaret Odası Türkiye’nin 2. büyük sivil kuruluşu. 157 bin üyemiz mevcut. Ankara problemleride, değerleride, sorunlarıda olan bir şehir. Ankara üzeri örtülü bir hazine. Bir takım sorunlarımız var bu sorunları çözüp Ankara’nın önünü açmak. Ankara savunma sanayinde dünyanın en önemli şehirlerinden birisi, metal sanayinde, sağlık turizminde devletin merkezi. Ankara’da bunların önünü açarak hem sanayiciyi, hem üreticiyi, hem tüccarı, hem ihracatçıyı, hem turizmciyi, hem sağlıkçıyı nasıl rahatlatırız, önlerini nasıl açarız bunun gayreti içindeyiz bizde. Ankara Ticaret ve Sanayi Odasının yaptığı 2 önemli faaliyetten bir tanesi Malatya’yı da yakından ilgilendiriyor.  Ülkede markaya değer katmak ve marka sayısını artırmak adına Marka Festivali düzenliyoruz. Bir diğeri ise Malatya’yı da yakından ilgilendiren Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi. Türkiye’de 3 tane yurt dışından Avrupa Birliği’nden coğrafi tescil almış ürünümüz var. Aydın inciri, Antep Baklavası ve Malatya Kayısısı. Bu anlamda Malatya Türkiye’ye örnek teşkil etmesi açısından bizim için çok önemli. Eylül ayında ki zirvemiz öncesi inşallah Oğuzhan Başkanımızla bir araya gelerek kayısıyı konusunu detaylı bir şekilde tekrar görüşeceğiz.” dedi.

 

 

Konuşmaların sonunda Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel BARAN ve Yönetim Kurulu üyeleri, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata SADIKOĞLU ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek bir süre görüştü. Toplantıya katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet ÇINAR ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata SADIKOĞLU, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel BARAN'a kayısı hediye ederken Başkan BARAN ise Ankara Tiftik keçisi yününden yapılmış atkı hediye etti.

 

 
Copyright © 2014, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik ve Hukuki Şartlar | Site Haritası
Bu site içeriğinin her türlü hakkı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası‘na aittir. İzinsiz kullanılamaz.
Niyazi Mahallesi Buhara Caddesi No:195 44100 MALATYA
444 89 44 0422 323 77 76 tso@malatyatso.org.tr